Utajen: řekněte mi svá osobní data

17. října 2005 v 12:02 | Nik |  Plky
Řešíme něco se Stavební spořitelnou ČS. Ačkoliv má firma pod buřinkou, některé procesy mi připadají překvapivé (diplomaticky řečeno).

Chtějí po mně úhradu částky, jejíž výše je podivná (neodpovídá běžné výši splátky), a to bez odůvodnění.
Aby byl klid, platbu jsem spáchal před cca 25 dny.
Udělal jsem chybu, protože jsem údaje ze složenky použil k bezhotovostnímu převodu. Ejhle, platby se musí spárovat, podle tvrzení infolinky manuálně, nejdéle do 5ti dnů. Evidentně platba spárovaná není, ačkoliv jsem uváděl pro příjemce číslo smlouvy, své jméno, variábl i specifický.

Minulou středu telefonát, jakože mám zaplatit, + druhá (zpoplatněná) upomínka. Ta šla i ručitelům, pozitivní reakce nevzbudila. Při telefonátu si hezky popovídám, a jake že mám zajít na pobočku ČS a vyřešit to tam.

Jdu tam ve čtvrtek, předložím výpis z účtu, odkud peníze odešly, a kopii upomínky, paní, že to zítra zpracuje a ozve se. Neozvala.

V pondělí telefonát Markétě ručitelce, jako ať zaplatí. Samozřejmě jim řekla co bylo výše popsáno, já jsem raději volal zvova na infolinku a paní že to vyřídí do zítřa. Tak uvidíme.

Ať to dopadne jak chce, jedno je mihodně divný. Máte na mobilu příchozí hovor se jménem Utajen.
Ozve se nějaký hlas, že je ze Stavební spořitelny ČS a aby mohl pokračovat, že si potřebuje ověřit údaje.

To mi přidadá úplně jako návod na phishing. Dám do telefonu volbu "nezobrazovat číslo volajícího", cinknu komu chci a vytáhnu z něj údaje, které jsou jinak chráněny zákonem a celkem snadno zneužitelné. Věřím tomu, že spousta lidí je ochotná sdělit i číslo kreditky, ulici atd.

Tak nevím, jestli jsem paranoidní, ale potom, co já musím říkat při jednání s ČS všechno možné a oni za měsíc nenabrali jednu informaci, kterou jsem jim poslal, tak mi ten vztah nepřipadá zrovna partnerský. Je ale fakt, že "jsou mi blíž", možná blíže, nech bych sám chtěl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 v.p. v.p. | Web | 17. října 2005 v 16:50 | Reagovat

To není paranoia. To je prostě rozumné chování. Kéž bych si svého času dávasl takový pozor já.

http://pozornazlodeje.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.